اپليكيشن آگاهي واج شناختي

 

اپليكيشن آگاهي واج شناختي

آگاهي واج شناختي چيست؟

آگاهی واج شناختی :

آگاهی واج شناختی توانایی خواندن و کار کردن با عناصر کوچکتر کلمه و همچنین توانایی دستکاری اصوات گفتاری افراد درون کلمات می باشد .

چرا آگاهي واجي مهم است؟

تمام پژوهش هایی که نزدیک به سی سال در مورد خواندن انجام شده ، مشخص کرده است که توانایی های پردازش واج شناختی از علت های یاد گیری خواندن می باشد . (جوزف و همکاران ۲۰۰۳ ، به نقل از فصیحانی فرد ۱۳۸۸ ص ۱۴) – بنابراين انجام تمرينات آگاهي واج شناختي گام مهم و بزرگي در جهت تقويت خواندن و روخواني و بهبود مهارتهاي تلفظي كودكان است.

در دو دهه اخیر ، پردازشهای زیادی در زمینه آگاهی واج شناختی و خواندن انجام شده است . نتایج پژوهش های اخیر در زمینه آگاهی واج شناختی نشان دهنده ارتباطی دو جانبه بین آگاهی واج شناختی و خواندن می باشد یعنی آگاهی واج شناختی بر یاد گیری اولیه تاثیر می گذارد و همچنین یاد گیری خواندن بر آگاهی واج شناختی موثر است . (سلیمانی ۱۳۷۹)

اپليكيشن آگاهي واج شناختي

 

با توجه و اهمیت آگاهی واج شناسی بازی اندرویدی آگاهی واجی براساس مولفه های آگاهی واج شناختی (دکتر دستجردی و دکتر کاظمی) تهیه و با تعداد تصاویر زیادی در دو سطح 1 و 2 با صداگذاری مناسب برای تکرار و تمرین هدفمند در حوزه آگاهی واجی طراحی و در اختیار شما قرار گرفته است.

این بازی برای کودکان پیش از دبستان بصورت مهارت و پیشگیری از بروز اختلال خواندن قابل استفاده است. و برای دانش آموزان دارای مشکلات ویژه ی یادگیری (حوزه خواندن) خصوصا پایه اول و دوم، جنبه پیش نیاز و شروع فرآیند مداخله و آموزش را دارد.

 

 براي تهيه اين اپليكيشن روی تصویر زیر (آسان پرداخت ) كليك كنيد.(3000تومان)

پست‎های مرتبط:

نرم افزار تقویت دقت و تمرکز و حرکات ظریف

پاکدلها – این نرم افزار توسط تیم پاکدلها طراحی و...

نرم افزار ساخت پازل از عکس دلخواه

نرم افزار ساخت پازل از عکس دلخواه نرم افزار پازل...

نرم افزار تقويت حافظه ديداري

نرم افزار تقويت حافظه ديداري پاکدلها – نرم افزاری که...