نرم افزارتقويت ادراك ديداري

نرم افزار تقويت ادراك ديداري

حدود 80 درصد اطلاعاتی که انسان از محیط پیرامون کسب می کند از طریق حس بینایی است، اما آنچه انسان می بینند تنها تصویر آن چیزی که بر روی شبکیه افتاده نیست، بلکه این تصاویر باید در مغز مورد پردازش و معنابخشی قرار گیرند، تا آنچه می بینیم را خلق کنند. انسان برای کسب اطلاعات صحیح و کارآمد از کانال بینایی، نیازمند توانایی ادراک دیداری است. ادراک دیداری یکی از فرایندهای روانشناختی پایه است که نقش مهمی در کارکردهای هوشی و تحصیلی افراد دارد.

هر چند در دوران کودکی بخش اعظم یادگیری های کودکان از طریق حس بینایی کسب می شود، اما تا کنون کتاب های بسیار کمی در جهت پرورش و تقویت ادراک دیداری کودکان به چاپ رسیده است، حال آن که نقص و ضعف در زمینه ی ادراک دیداری منجر به مشکلات تحصیلی مانند؛ عدم تشخیص جهت حروف و اعداد مشابه از یکدیگر، اشکال در نقطه گذاری حروف و کلمات، سردرگمی نسبت به جهت نوشتن از راست به چپ یا چپ به راست در ریاضیات و فارسی، و بی توجهی نسبت به تعداد دندانه ها، نقاط و سرکش ها در حروف و کلمات و … و مشکلات غیر تحصیلی مانند؛ گم شدن در موقعیت های مکانی جدید، بی توجهی نسبت به محرک های دیداری در محیط، و حتی مشکلات اجتماعی و … می گردد.
در حقیقت اگر کودکان را در زمینه ی ادراک دیداری تقویت نکنیم، ممکن است با کود كانی روبرو شویم که با وجود چشم های سالم، قادر به استفاده موثر از بينايي خود نیستند. از آن جا که قلمرو وسيع ادراك ديداري دارای خرده مهارتهاي متعددي است، در نرم افزار حاضر تقویت روابط فضایی مورد توجه است.
تمرین های ارائه شده در این نرم افزار می توانند؛ موجب تقویت آگاهی فضایی و جهت یابی در کودکان و نیز افزایش توانایی تعقیب چشمی و هماهنگی چشم و دست در آنان شود. این نرم افزار با هدف تقویت مهارت های ادراک دیداری کودکان عادی و استثنایی تنظیم شده است، و با توجه به توانایی های هر کودک می تواند در مقاطع پیش دبستان و دبستان مورد استفاده قرار گیرد. به علاوه بخشی از کودکان برای یادگیری نیازمند آموزش های ویژه هستند، و مراحل رشد ادراک دیداری مانند سایر یادگیری ها، بدون آموزش ویژه برای آن ها امکان پذیر نیست. لذا تلاش این مجموعه بر آن بوده تا با تقویت توانایی های پایه مانند؛ دقت و توجه دیداری، ادراک فضایی، و حل مساله فضایی، موجب بهبود کارکردهای تحصیلی و اجتماعی آن ها گردد.

 

نرم افزار تقويت ادراك ديداري

مناسب تمام سنين و فوق العاده جالب و كاربردي

اهداف : تقويت ادراك ديداري – تكميل ديداري – تقويت دقت و تمركز -تقويت هماهنگي چشم و دست – بهبود سرعت عمل

فرمت : اگزه و بدون نياز به نصب – قابل اجرا در تمام كامپيوترها و ويندوزها

طراحي و تهيه : سايت پاكدلها

قيمت : 3000 تومان

محيط اجرا : كامپيوتر و لپ تاپ

اين نرم افزار 60 طرح مختلف و متنوع دارد كه دانش آموز با توجه به شكل و رنگ هاي آنها ، بايد نيمه مكمل اين طرح ها را يافته و روي آنها كليك كند تا تكميل شوند.

 

تصاويري از محيط نرم افزار

 


 

نرم افزار تقويت ادراك ديداري

 

برای خرید این نرم افزار روی تصویر زير کلیک کنید. ( قیمت 3000 تومان)

پست‎های مرتبط:

پکیج نرم افزاری ویژه بهبود اختلالات یادگیری

  برای مشاهده و دانلود نرم ازفراهای کمک به بهبود...

نرم افزار هماهنگي چشم و دست

نرم افزار هماهنگي چشم و دست   يادگيري نوشتن فراگردي...

نرم افزار ساخت پازل از عکس دلخواه

نرم افزار ساخت پازل از عکس دلخواه نرم افزار پازل...