SnapType راهی آسان برای انجام تکالیف کودکان با اختلال یادگیری

SnapType راهی آسان برای انجام تکالیف کودکان با اختلال یادگیری

گاهی ساده ترین ایده ها بزرگترین تفاوت را ایجاد می کنند !

اپلیکیشن SnapType به وسیله یک زوج Ben و Amberlynn طراحی و تولید شده است. این برنامه به کودکان با اختلال یادگیری اجازه می دهد تصاویری از مشق شب خود را بوسیله موبایل یا تبلت ثبت کنند و به جای اینکه پاسخ ها را با دست بنویسند آنها را در تبلت خود تایپ کنند.

SnapType راهی آسان برای انجام تکالیف کودکان با اختلال یادگیری

Amberlynn، تراپیست و درمانگر کودکان، با مشکلاتی نظیر  ADHD، اوتیسم، سندرم داون و دیسلکسیا (خوانش‌پریشی) است. او می گوید بسیاری از این دانش آموزان به دلایل مختلف قادر به نوشتن پاسخ سوالات معمولی و یا ساده نیستند. به همین منظور او و همسرش تصمیم به طراحی و تولید اپلیکیشنی را گرفتن که به این نوع کودکان برای انجام تکالیفشان کمک می کند. این اپ به کودکان امکان عکس گرفتن از تکالیف خود و پاسخ دادن به آنها را با تایپ کردن میدهد.

اپلیکیشن SnapType یک برنامه مستقل است و با کمترین کمک هزینه تولید شده است زیرا BEN یک برنامه نویس است و این اپ را به تنهایی ساخته است. و تا کنون حدود ۱.۵ میلیون بار دانلود شده است.

ایده ساخت SnapType زمانی به ذهن Amberlynn رسید که او در حال کار با کودکی که مبتلا به دیس گرافیا (نوعی اختلال یادگیری که باعث می شود بیمار نتواند به درستی بنویسد و مبتلایان دارای دست خط افتضاحی هستند) بوده است. برای درمان این کودک از تکنیک های زیاد استفاده شد اما هیچ کدام کارساز نبوده حتی سعی شد تا پاسخ سوالات را برای او تایپ کنند و او جواب را انتخاب کند اما این کار هم زمانبر بود، در نتیجه Amberlynn به فکر تولید این اپ افتاد.

کارکرد با این بسیار ساده است. نسخه پرو این اپ به دانش آموزان امکان ارتباط و ارسال تکالیف خود بصورت مستقیم به معلم شان را میدهد. همچنین قابلیت اکسپورت و ارسال پاسخ ها از طریق ایمیل و سایر سرویس های اشتراک گذاری وجود دارد.

منبع: سايت وارونه

SnapType را از اینجا برای اندروید و iOS دانلود کنید

 

شما والدين يا آموزگار عزيز  مي توانيد به راحتي انواع اختلالات يادگيري را بطور دقيق و مشخص تشخيص داده و بررسي نموده و تمرينات مناسب خود را تهيه و تا حد امكان مشكل درسي فرزند خود را درمان نماييد.

براي مشاهده فايل هاي تشخيصي و تمرينات درماني و …اينجا كليك نماييد.

پست‎های مرتبط:

مشت کردن دست چپ و افزایش تمرکز

تأثیر مشت کردن دست چپ بر افزایش تمرکز ورزشکاران طبق...

چهارده اصل مدیریت «کودکان با نقص‌توجه-بیش‌فعالی»

چهارده اصل مدیریت «کودکان با نقص‌توجه-بیش‌فعالی» 1. بازخورد فوری به...

شرط بخش پذیری بر اعداد ۲ تا 9

شرط بخش پذیری بر اعداد ۲ تا 9 ⭕️اعدادی بر...