اپليكيشن آگاهي واج شناختي

 

اپليكيشن آگاهي واج شناختي

آگاهي واج شناختي چيست؟

آگاهی واج شناختی :

آگاهی واج شناختی توانایی خواندن و کار کردن با عناصر کوچکتر کلمه و همچنین توانایی دستکاری اصوات گفتاری افراد درون کلمات می باشد .

چرا آگاهي واجي مهم است؟

تمام پژوهش هایی که نزدیک به سی سال در مورد خواندن انجام شده ، مشخص کرده است که توانایی های پردازش واج شناختی از علت های یاد گیری خواندن می باشد . (جوزف و همکاران ۲۰۰۳ ، به نقل از فصیحانی فرد ۱۳۸۸ ص ۱۴) – بنابراين انجام تمرينات آگاهي واج شناختي گام مهم و بزرگي در جهت تقويت خواندن و روخواني و بهبود مهارتهاي تلفظي كودكان است.

در دو دهه اخیر ، پردازشهای زیادی در زمینه آگاهی واج شناختی و خواندن انجام شده است . نتایج پژوهش های اخیر در زمینه آگاهی واج شناختی نشان دهنده ارتباطی دو جانبه بین آگاهی واج شناختی و خواندن می باشد یعنی آگاهی واج شناختی بر یاد گیری اولیه تاثیر می گذارد و همچنین یاد گیری خواندن بر آگاهی واج شناختی موثر است . (سلیمانی ۱۳۷۹)

اپليكيشن آگاهي واج شناختي

 

با توجه و اهمیت آگاهی واج شناسی بازی اندرویدی آگاهی واجی براساس مولفه های آگاهی واج شناختی (دکتر دستجردی و دکتر کاظمی) تهیه و با تعداد تصاویر زیادی در دو سطح 1 و 2 با صداگذاری مناسب برای تکرار و تمرین هدفمند در حوزه آگاهی واجی طراحی و در اختیار شما قرار گرفته است.

این بازی برای کودکان پیش از دبستان بصورت مهارت و پیشگیری از بروز اختلال خواندن قابل استفاده است. و برای دانش آموزان دارای مشکلات ویژه ی یادگیری (حوزه خواندن) خصوصا پایه اول و دوم، جنبه پیش نیاز و شروع فرآیند مداخله و آموزش را دارد.

 

 براي تهيه اين اپليكيشن روی تصویر زیر (آسان پرداخت ) كليك كنيد.(3000تومان)

پست‎های مرتبط:

پكيج نرم افزاري ويژه اختلالات يادگيري

  پكيج نرم افزاري شامل 14 نرم افزار در قالب...

نرم افزار تقویت دقت و تمرکز – عبور توپ از موانع

نرم افزار تقویت دقت و تمرکز – عبور توپ از موانع...

نرم افزار تقويت حافظه ديداري

نرم افزار تقويت حافظه ديداري پاکدلها – نرم افزاری که...